İSTANBUL ESNAFI DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI

İSTANBUL ESNAFI DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI

İSTANBUL ESNAFI DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI

 

İSTESOB’UN “BİRLİK BERABERLİK VE KARDEŞLİK YÜRÜYÜŞÜ”

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB), binlerce esnaf ve vatandaşın katılımıyla “BİRLİK BERABERLİK VE KARDEŞLİK YÜRÜYÜŞÜ” gerçekleştirdi.

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz,” Dün olduğu gibi bugün de esnafın demokrasiden, milli iradeden yana olduğunu” söyledi.

250 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, darbeye de en büyük tepki koyan sivil toplum kuruluşları arasında yer aldı. Esnafın Esenler Atışalanı Caddesi üzerinden başlattığı 3 km’lik kortej boyunca, “Demokrasi, İşte milli irade, darbelere hayır!” sloganları vurgulandı. Esenler esnafından kurulu mehter takımı ile yapılan yürüyüşte, esnaf ellerindeki Türk bayrakları ve ” Halkın ve Demokrasinin” zaferi pankartlarıyla Esenler sokaklarını doldurdu.

Esenler Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaşın yanında AK Parti İstanbul Milletvekilleri Volkan Bozkır, Hüseyin Bürge, Fatma Benli , Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal , Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksü katıldı.

“ESNAF TARİH YAZDI”

Esnafın yürüyüşüne Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf  Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan, İstanbul İl Ticaret Müdürü İsmail Menteşe de katılarak esnafın demokrasiye yürüyüşüne destek verdi.

Necmettin  Erkan, “Esnafımız dünyaya ahi kültürünü göstererek bir tarih yazdı. Darbe gecesinden itibaren sokaklarda İstanbul’dan Antalya’dan, İzmir’den, Ordu’suna kadar esnafın izi vardır. Esnaf yüreğiyle, inancıyla hareket ediyor” şeklinde konuştu

IMG_0831

ESNAF DEMOKRASİ İÇİN SOKAKLARA ÇIKTI

Milletçe, hain darbe teşebbüsü, protesto edilmeye ve meydanlarda demokrasiye sahip çıkılmaya devam ediliyor. Başta esnaf kesimi olmak üzere 15 Temmuz gecesinden bu yana vatandaş, sokaklarda demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor.

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, esnafın darbelerden ve iç karışıklardan en çok zarar gören kesim olduğunu belirterek, bu nedenle darbe girişimine de en çok tepkiyi esnafların gösterdiğini söyledi. Başkan Yılmaz, “Esnaf ülkesine, vatanına her zaman olduğu gibi sahip çıktı; bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir. Darbelerin karşısında durmaya devam edecektir, Başta Cumhurbaşkanımızı olmak üzere Başbakanımızın, hükümetimizin arkasındayız” açıklaması yaptı.

x

Anadolu Yakası Pazarcılar Odası