BEYKOZ GÖKSU KAPALI PAZAR ALANI HİZMETE AÇILMIŞTIR

Göksu'da açılışı yapılan ve Beykoz'un ilk ve tek kapalı pazar yeri olan Murat Çobanoğlu Kapalı Pazarı'nda iktidar ve muhalefet mensupları bir araya geldi.

Göksu'da açılışı yapılan ve Beykoz'un ilk ve tek kapalı pazar yeri olan Murat Çobanoğlu Kapalı Pazarı'nda iktidar ve muhalefet mensupları bir araya geldi. Kurdele kesimini ise Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Meclisin AK Partili ve CHP'li Üyeleriyle birlikte yaptı. Türkiye'de gittikçe gerginleşen siyasi ortamda, AK Partili ve CHP'li Meclis Üyelerinin birlikte görüntülendiği bir hizmet açılışı ise Beykoz'un marka değerine yeni bir boyut kazandırdı.

‘Açılış konuşmasını Göksu Muhtarı Arzu Ulubent gerçekleştirdi’

Göksu'da yer alan Murat Çobanoğlu Kapalı Pazaryeri'nin açılışına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti ve CHP'li Meclis Üyeleri, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Elmalı Muhtarı Basri Canoğlu, Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun, Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, Anadoluhisarı Muhtarı Güzin Merve ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşması için kürsüye ilk olarak davet edilen Göksu Muhtarı Arzu Ulubent, pazaryerinin kurulması için emek veren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başta olmak üzere tüm ilgililere teşekkür etti. Göksu Mahallesi için son derece önemli bir gün olduğunu da vurgulayan Muhtar Arzu Ulubent, aynı şekilde diğer mahallelerin de bu olanaktan yararlandığını görmeyi umduğunu sözlerine ekledi. Arzu Ulubent'in ardından kürsüye gelen Beykoz Pazarcılar Derneği Başkanı Mehmet Demir ve Anadolu Yakası Pazarcı ve Seyyar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Emin Yarar da Göksu Murat Çobanoğlu Kapalı Pazaryeri'nin AB standartlarında olmasının son derece önemli olduğunu söyledi. Her iki Başkan da ilgililere ve yetkililere teşekkür ederken, kurulan pazar yerinin önemine dikkat çekti.

‘Başkan Yücel Çelikbilek, Göksu Murat Çobanoğlu Kapalı Pazaryeri’nin hikâyesini anlattı’

Muhtar ve STK Başkanlarının ardından kürsüye gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de Göksu Murat Çobanoğlu Kapalı Pazaryeri'nin kuruluş hikâyesini konuklarla paylaştı. İlk olarak buradan geçtiği sırada, sözkonusu alanın birileri tarafından işgal edildiğini ve daha sonra bu yerin İSKİ'ye ait olduğunun öğrenildiğini anlatan Yücel Çelikbilek, burayı alarak Göksu Murat Çobanoğlu Kapalı Pazaryeri haline dönüştürmek için büyük emek verdiklerini kaydetti. Beykoz'da yer konusunda sorunun çözülmesi durumunda Beykoz Belediyesi olarak masraftan asla kaçınmayacaklarını da dile getiren Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, diğer çalışmalarından da bahsetti. Bu sabah temelinin atıldığı Elmalı İlkokulu'nu Beykoz Belediyesinin imkânlarıyla yaptıklarını vurgulayan Yücel Çelikbilek, bunun dışında Çavuşbaşı'nda da 4 okul yapmayı planladıklarını müjdeledi.

‘Kaymakam Ahmet Katırcı, Beykoz halkı için yapılan pazaryerinin önemine değindi’

Son olarak kürsüye gelerek bir konuşma yapan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da özellikle yeni okul yapımı haberlerinin kendisini sevindirdiğini söyledi. Belediye eliyle bu tür işlerin yapılması ve bu şekliyle Devlete yardımcı olunmasını, Devletin üzerinden yükün bir bölümünün alınması anlamını taşıdığını ifade eden Kaymakam Katırcı, emeği geçen kişilere başta Yücel Çelikbilek olmak üzere teşekkür etti. Beykoz'un sosyo-kültürel anlamdaki mozaik ve zenginliğine de konuşmasında değinen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, bu tür pazarların ilçe halkı için önemini vurguladı. Konuşmaların ardından topluca açılış kurdelesi kesilirken, AK Partili ve CHP'li Meclis Üyelerinin bu sırada yan yana durması ve gülümsemesi açılışa gelenleri sevindirdi.

‘Göksu Murat Çobanoğlu Pazaryeri, her hafta Salı günü hizmet verecek…’

Beykoz, her hafta Salı günleri alışverişini yapmak üzere Göksu'daki Murat Çobanoğlu Kapalı Pazaryeri'ne gelecek. Avrupa Birliği standartlarında inşa edilen pazar yerinde, naylon poşet yerine TOFD Beykoz Şubesi tarafından üretilen 'bez çantalar' kullanılacak. Ucuz ve taze sebzenin, meyvenin satıldığı 150'yi aşkın tezgâhın yer aldığı Murat Çobanoğlu Kapalı Pazaryeri, ayrıca her iki yanında yer alan 1 çocuk parkı ve 1 park yeri ile alış veriş yapmaya gelen Beykozlulara farklı imkânlar da sunacak.

x

Anadolu Yakası Pazarcılar Odası